[Xtreme] Gaming
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Flying
 
HomeTražiLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Podešavanja za bolji rad Counter-Strike!

Go down 
AutorPoruka
.::ArMaGeDDoN::.
Site Admin
Site Admin
.::ArMaGeDDoN::.


Broj komentara : 47
Join date : 2011-09-18
Age : 27
Mjesto : Brčko

Podešavanja za bolji rad Counter-Strike! Empty
KomentarNaslov komentara: Podešavanja za bolji rad Counter-Strike!   Podešavanja za bolji rad Counter-Strike! EmptySun Sep 18, 2011 11:43 pm

Ono što vam zaista moze pomoci što se tiče FPS-a:

-cl_weather 0
-fps_max 101
-ništa veće od rezolucije 800x600
-vertical sync isključiti - od drajvera do drajvera se razlikuje, ako neko ne zna kako to da uradi, neka me pita, pošto je ovaj tekst moj.
-isključite MSN, Winamp, šta god da imate u pozadini. Dakle, samo CS - ako hoćete što bolji FPS.

Šta je dobro podesiti u CS-u:

Rejtovi - Internet konekcija

Ukoliko imate 128 kb/s upload, podesite sljedeće rejtove:

rate 25000
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 80
cl_cmdbackup 2
ex_interp 0.1(0.01)

Za 64 kb/s stavite ovako:

Rate 12000
Cl_updaterate 60
cl_cmdrate 40
cl_cmdbackup 2
ex_interp 0.1

Za sve jače od 128 kb/s sljedeće:

rate 25000
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101
cl_backuprate 2
ex_interp 1


Podešavanje samog CS-a

Bitno je da znate da Windows XP ima akleraciju, koju je potrebno isključiti kada igrate CS, jer može da smeta kada se aim-uje protivnik. Evo kako:

Skinite mouse fix: http://iggi.kgb-hq.com/cs/stuff/mouse_fix.zip

Ili ukucajte ovo u prečicu CS-a(preporucujem da samo skinete i pustite da mouse-fix edituje registri bazu i ukloni vam totalno akleraciju. Ovo će samo deaktivirati istu u CS-u)

-noforcemparms -noforcemaccel -noforcemspd

hud_fastswitch 1(izgubicete onaj meni kada stisnete 2, 1.. Automatski će vam prebaciti na pušku, bez potvrde)

Cl_dynamicroshair 1 - 0 - Kratko objašnjenje: kada je 1, nišan će se lakše širiti kada trčite, ali ćete imati bolju kontrolu vašeg recoil-a. Kada je nula, nišan ce biti statičan, ali ćete teže kontrolisati vaš recoil - što se naravno najviše odnosi na close combat, tj, low kombat, kada najviše koristite sprej recoil, tj, rafal. Odlučite sami šta vam više odgovara.

U dijelu "mouse settings" obavezno isključite onaj "mouse fix", kako god. Mislim na sam CS, tj, u samoj igrici.

Vjerovali ili ne, ništa više od ovog ne treba da podesite u CS-u.

Sta je zabranjeno u CS-u?

Na osnovu nekih opštih pravila, na svim boljim serverima, na svim boljim LAN turnirima, na svim većim eventima(WCG, CPL, etc), zabranjeno je sljedeće:

cl_lw 0
cl_lc 0
ex_interp(bilo sta drugo, od 0.01 ili 0.1 je zabranjeno)
devoloper 1,2,3,4 - iskljucivo samo 0.
Mijenjati hit boksove, editovati puške, ubacivati skripte za BHOP, RECOIL, itd.
Ako imate Steam, obavezno prepravite vaše hit boksove(igrače) sa nonSteam modelima, jer su oni oficijalni cstrike modeli, ovi Steam imaju veće glave, i hit boksove.
Poželjno je silent run raditi na CTRL, ili koristiti neku kombinaciju, ali raditi ga na tastaturi. Bindovati duck na skrol, je također skoro pa svugde zabranjeno, i nervira, veoma. Ja sam se skoro odvikao od toga, preporučujem i vama - nije tako teško! Za one koji ne igraju CS dugo, najbolje je da koriste walk(shift), za početak.

Šta je potrebno da bi CS radio dobro, da bih mogao dobro da nišanim, da bi mi FPS bio 100, zašto moram da imam slušalice, itd?

Optimalna konfiguracija za CS, po mom mišljenju:

AMD 3000+(939, venice L2 512 KB)
Neka ploča sa NFORCE4(ultra, ili SLI chipsetom)
2x512 MB DDR 400(dual channel)
6600GT (128MB GDDR 500/1000MHZ)
Dobro hlađenje, također, poželjno overklokovati procesor 40tak %. Kako uraditi to, sve zavisi od vašeg Bios-a.

Za CS je bitan miš. Ako hoćete da igrate dobro, morate da imate i dobar miš. Skup miš nije neophodan, dakle, ne morate imati MX518, Deathadder-a, Coperhead-a, G5, G3, Inteli, itd. Potrebno je da vam taj miš potpuno odgovara, da lijepo možete da nanišanite vašu metu. To da li ćete koristiti podlogu ili ne, također, neka bude nešto objektivno. Bitno je da vama mis+podloga odgovaraju. Onaj ko zeli da ulozi u opremu za CS, svakako nece pogresiti. Ipak, to je kvalitetnija oprema od one od 5-10€, duže će trajati, a i veća je verovatnoća da ćete naći odgovarajući miš u rangu Logitech, Roccat, Razer - nego u rangu Genius, itd.

Slušalice su također bitne, mnogo toga se u CS-u dešava preko slušalica. Kada jedanput naučite da ih koristite, bez njih ćete jako teško igrati CS. U principu, isto važi kao i za miš. Skupe nisu neophodne, ali ko se odluči za nešto bolje, neće pogriješiti. Bitno je da vama te sluške odgovaraju.

I za kraj: kupite Steam CS 1.6! Steam CS 1.6 košta 10 €, ako želite da igrate CS, kupite original CS. Doći će dan i u BiH, kada će svi jači serveri preći na Steam. Ne želite da zbog toga što nemate Steam CS, budete uskraćeni igrom na nekim jačim serverima.
Pozdrav.
Na vrh Go down
http://www.brckodc-cs.tk
 
Podešavanja za bolji rad Counter-Strike!
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
[Xtreme] Gaming :: .::Counter-Strike Zona::. :: Counter Strike Generalno-
Idi na: